24.8 C
Скопје

Категорија: Фудбал

Спорт Фудбал

Каран: Ќе видиме што ќе се случи, Пјуник е силен!

Слободен печат
Каран и неговиот Шкупи денеска го дознаа ривалот во првото квалификациско коло на Лига Европа, тоа е Пјуник од Ерменија кој веќе има меѓународни мечеви...
Спорт Фудбал

Вукас: Не смееме да ја потцениме Академија Пандев!

Слободен печат
Вукас изминатиот период беше промовиран како нов тренер на Зрињски Мостар, хрватскиот стратег беше помошник на Игор Тудор во Хајдук, Карабукспор, Галатасарај и Удинезе. Вкупно...
Спорт Фудбал

Босански предизвик за Академија Пандев

Слободен печат
Екипата на Академија Пандев во првото коло од квалификациите за пласман во Лигата на Европа ќе игра против тимот од БиХ, Зрињски. Струмичани првиот натпревар...
Спорт Фудбал

Фортуната и се насмевна на Шкендија

Слободен печат
Денешната ждрепка во Нион, му го додели најлесниот можен противник на македонскиот фудбалски шампион, Шкендија. Противник на Шкендија во првото коло од квалификациите за Лигата...
Ви Препорачуваме Спорт Фудбал

Фудбалска Македонија се прости од Слободан Вујчиќ – Брацо

Слободен печат
Комеморацијата во чест на популарниот Брацо се одржа во хотелот Континентал во Скопје на која присуствуваа неговиот син Штефан Вујчиќ, претседателот на ФФМ, Мухамед Сејдини...
Спорт Фудбал

УЕФА молчи за апсењето на Платини, Катар го губи СП?

Слободен печат
Европската фудбалска асоцијација одби да даде коментар за апсењето на поранешниот претедател на УЕФА, Мишел Платини. „Засега немаме никаков коментар во врска со апсењето на...
Спорт Фудбал

Најдобриот млад фудбалер во светот доаѓа во Ливерпул?

Слободен печат
Европскиот шампион Ливерпул се подготвува да се активира на трансфер пазарот и навивачите се веќе во транс поради една објава на социјалните мрежи. Имено, најдобриот...
Спорт Фудбал

Ако Лампард си замине негов наследник ќе биде уште една легенда на Челси

Слободен печат
Поранешниот капитен на Челси, Џон Тери е главен фаворит да го наследи поранешниот соиграч, Френк Лампард на клупата на Дерби Каунти. Лампард во текот на...
Спорт Фудбал

Српски тренер претепал фудбалер на полувреме

Слободен печат
Синдикатот на професионални фудбалери во Србија го обвини тренерот на Динамо Врање, Драган Антиќ дека го претепал својот играч, Лука Ратковиќ. Инцидентот се случил на...
Спорт Фудбал

Уапсен Мишел Платини

Слободен печат
Фудбалската легенда и поранешен претседател на УЕФА, Мишел Платини денеска е уапсен во Франција во рамки на истрагата околу доделувањето на организацијата на СП 2022...