Брза и фантастична посна пита со праз и компир

Брза и фантастична посна пита со праз и компир

Фантастична е за појадок или вечера…

Потребно ви е:

– 3 поголеми компири

– 1 праз

– масло

– сол, бибер

– тенки готови кори

Подготовка:

На масло испржете ги исецканите кругчиња од празот и посолете го. Компирот изрендајте го, додадете му сол или зачини по избор, бибер и масло.

Кората раширете ја намастете ја и распрскајте врз неа малку од филот, свиткајте ја кората од страна и завиткајте ја.

За секоја ролничка една кора. Редете во подмачкана округла тава. Печете на 200 степени околу 40 минути.

Прочитајте и...  Посна супа од грашок која ќе стане вашето ново омилено јадење

Поврзани вести

Ќерката на Трамп беснее на плажа во Мајами, Американците се бесни на неа: „Стави маска на лицето!“

Слободен Печат

Еве зошто треба да јадете кајсии: Погледнете што се случува во вашето тело ако се на вашето мени!

Васко Спасоски

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат

Прекумерното потење во топлите денови може да ве доведе до непријатна ситуација – Еве како да го спречите!

Слободен печат

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Остави Коментар

MacedonianAlbanian