Брајан Адамс доаѓа во Скопје, а ова строго го забранил… (ФОТО)

Најпознатиот канадски рокер и творец на најубавите балади, Брајан Адамс настапува во среда на 13 ноември во Скопје, односно во спортската сала „А1 Арена“.

Адамс доаѓа во Македонија во рамки на турнејата „Shine A Light“, а фановите на големо се подготвуваат за познатите хитови: „Summer Of 69, „Heaven“, „Everything I Do, I Do It For You“, „Cuts Like A Knife“, „Have You Ever Really Loved A Woman“, „All For Love“, песни поради кои стана светска ѕвезда.

Фото: Профимедиа

Како и сите светски ѕвезди, така и тој имал некои посебни барања за време на престојот во Скопје, а со оглед на тоа дека и тој и целиот негов тим се вегани, познато е дека кетерингот не содржи намирници од животинско потекло.

Прочитајте и...  Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Единствено во кое бил категоричен популарниот пејач е дека не смее во салата да почуствува било каков мирис на храна.

Адамс е присутен на музичката сцена скоро 44 години, а има продадено преку 100 милиони носачи на звук.

Прочитај повеќе

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат

Коронавирусот го откажа и доделувањето на Тони наградите

Слободен печат

Ава Карабатиќ продава разголени фотографии за 50 евра: „Се сликав како се валкам на креветот“

Слободен печат