БОРА ЃОРГЕВИЌ БОЛЕДУВА ОД РАК! Итно потребни пари за лекување, мора да оди на операција

Бора Ѓоргевиќ, музичар и фронтмен на бендот „Рибља чорба“, наводно има рак на простата, пренесува Еспресо.рс.

Бидејќи работата е доста сериозна, Бора наскоро ќе мора да оди на лекување, пренесува магазинот „Свет“.

– Бора полека ќе престане да настапува поради рак на простатата. Тој неодамна сфатил дека е болен, а итно му се потребни пари за лекување. Единствено решение за карцином на простата е операција. Најважно е тоа што Бора одлучил да се лекува, па сите се надеваме дека ќе го победи и ова – изјавил извор за овој магазин.

Прочитај повеќе

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат

Коронавирусот го откажа и доделувањето на Тони наградите

Слободен печат

Ава Карабатиќ продава разголени фотографии за 50 евра: „Се сликав како се валкам на креветот“

Слободен печат

Водителката на временска прогноза со интересна маска за заштита, но сите гледаат во бујното деколте! (ФОТО)

Слободен печат