Без вода жителите од Добри Дол

Фонтана во Скопје / Фото: EPA-EFE/GEORGI LICOVSKI

Без вода денеска од 9.30 часот се жителите од населеното место „Добри Дол“ во Општина Сопиште.

Од ЈП „Водовод и канализација“ информираат дека прекинот е поради дефект на приклучна цевка ф-1″ на 1/47 Добри Дол.

Водоснабдувањето ќе биде прекинато сѐ до завршување со санација на дефектот.

Видео на денот