17.8 C
Скопје

Без вода утре дел од булеварот „Партизански одреди” во Карпош

Без вода утре од 9.00 часот ќе бидат корисниците на дел од булеварот „Партизански Одреди”, од бројот 58 до 83 во Општина Карпош.

Од ЈП Водовод и Канализација информираат дека прекинот е поради промената на затворач со пречник од ф-100мм.

Водоснабдувањето ќе биде прекинато до завршување со активностите.

Поврзани вести

Состојбата му е сериозна: Четиринаесетгодишно момче од Загреб испило литар вотка и завршило во болница

Катерина Стевовска

ВИДЕО | Заев: Ја враќаме довербата меѓу македонскиот и бугарскиот народ

Слободен печат

СЗО: Делта сојот полека станува доминантен во светот

Слободен печат

ВИДЕО | Ѓорчев: Бугарија има проблем со реалноста за постоењето на македонската нација и македонскиот јазик

Слободен печат

Санкционирани 83 возачи на автопатот Скопје – Велес поради брзо возење

Слободен печат

ВИДЕО | Трагедија во Перу: Во автобуска несреќа загинаа 17 патници

Слободен печат

Остави Коментар