Без вода две улици во Карпош

Без вода / Фото: Архива на „Слободен печат“

Прекин на водоснабдувањето денеска од 11:20 часот ќе имаат корисниците на улица „Џумајска” и улица „Јуриј Гагарин” во општина Карпош.

Како што информира ЈП „Водовод и канализација” – Скопје, прекин на водоснабдувањето ќе има поради уличен дефект од ф-100мм.

Видео на денот