23.8 C
Скопје

Без електрична енергија утре неколку скопски општини

Поради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа без електрична енергија утре ќе бидат неколку скопски општини.

Во период од  8.30 до 12.30 часот без струја ќе бидат корисниците од  зграда бр. 19 на улица Козара во општина Центар.

Од 12.30 до 15.30 часот без електрична енергија ќе бидат корисниците од село Горно Соње, улица 11 во општина Сопиште.

Без електрична енергија во период од 9.30 до 13.00 часот ќе бидат дел од улиците Милан Марковиќ, Леринска и улица Козле, како и корисниците од дел од улица Миле Поп Јорданов и улица Јуриј Гагарин бр. 21 и 23 во општина Карпош.

Во период од 11.30 до 15.30 часот без струја ќе бидат корисниците од зграда бр 21 на улицата „Воин Драшкоци” во општина Ѓорче Петров.

Поврзани вести

Трошка надеж за подобри односи на суперсилите во иднина

Слободен печат

ВИДЕО l Масовна тепачка во украинскиот Парламент: Се скараа пратениците од владејачката и опозициската партија

Слободен печат

Саливан: Бајден и Ердоган не се договорија за руските противвоздушни ракетни системи С-400

Слободен печат

Разни соеви на ковид-19 галопирачки се шират во Африка

Слободен печат

Македонците ќе можат слободно да патуваат во Германија: Границите ќе бидат отворени за вакцинираните лица

Слободен печат

Маричиќ: Хрватска ја подджува земјава во стартот на преговорите за членство во ЕУ

Слободен Печат

Остави Коментар