Автомобил влетал во група демонстранти на автопат кај Сиетл, две жени повредени (ВИДЕО)

Две жени се сериозно повредени утрово во Сиетл кога автомобил удри со помала група демонстранти на автопат, соопштија официјалните лица.

„Автомобилот мина низ рампите и удри неколку пешаци”, напиша полицијата во Сиетл на својот профил на Твитер.

Би-Би-Си јави дека една од жените, наводно, има животно загрозувачки повреди, а возачот е уапсен.

Осомничениот е идентификуван како 27-годишен маж од Сиетл, а не се знае дали станува збор за намерен напад.

Немирите во Сиетл траат откако Афроамериканецот Џорџ Флојд почина за време по полициско приведување во Минеаполис во мај.

Прочитајте и...  Бајден ја одбра за свој кандидат за потпретседател сенаторката Камала Харис

Протестите на движењето „И црните животи имаат значење” се одвиваат низ сите градови на САД.

Прочитај повеќе

Специјализирани корпи за отпад од заштитна опрема се поставуваат на повеќе локации низ државата

МИА Агенција

Најголем процент од новозаболените и смртните случаи имаат коморбидитети или се над 60 години

МИА Агенција

Од денеска во Брисел задолжително носење заштитна маска за лице

Слободен печат

Трамп: Ако победи Бајден спремете се да учите кинески јазик

Слободен печат

Дендиас: Ја повикуваме Турција веднаш да го напушти грчкиот континентален гребен

Слободен печат

„Кризата не боли и нас” – ССМ го одбележува Меѓународниот ден на млади

МИА Агенција

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Трамп е изненаден од изборот на Камала Харис за потпретседател: Таа беше многу, многу непријатна кон Бајден

Слободен печат

Џафери и Пендаровски и натаму со различни ставови за роковите за врачување на мандатот

МИА Агенција

511 граѓани казнети за неносење маска

Слободен печат

ПРВПАТ ПО 11 ГОДИНИ: Британија технички влезе во рецесија

Слободен печат

Во Србија има речиси 9.000 активни случаи со Ковид-19

Слободен печат

Бугарија: Софија е најголемото жариште на пандемијата со Ковид-19

Слободен печат