Авионска несреќа во Далас, десет загинати – Слободен печат
ВестиПланета

Авионска несреќа во Далас, десет загинати

Десет лица загинаа во авионска несреќа во близина на Далас, Тексас.

Авионот, според американски медиуми, се урнал на хангарот. Несреќата се случила по 9 часот по локално време

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close