Американскиот конгресмен се фати во албанско оро (ВИДЕО) – Слободен печат
ВестиРегион

Американскиот конгресмен се фати во албанско оро (ВИДЕО)

Тој заедно неговата сопруга, го заиграа тропојанското оро.

Американскиот конгресмен Елиот Енгел се чини дека освен што е голем пријател на Албанците, знае да ги игра и албанските ора. Тој заедно со неговата сопруга, го заиграа тропојанското оро за време на церемонијата на именувањето на патот Поношец-Ќаф Морина со неговото име, јавува Клан Косова.

Енгел и неговата сопруга им се приклучиле на танчерите, кои присуствуваа на церемонијата на граничниот премин Косово-Албанија, Ќаф Морина, и кои го танцуваа тропојанското албанско оро со тапани.

 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close