Американскиот конгресмен се фати во албанско оро (ВИДЕО)

Американскиот конгресмен Елиот Енгел се чини дека освен што е голем пријател на Албанците, знае да ги игра и албанските ора. Тој заедно со неговата сопруга, го заиграа тропојанското оро за време на церемонијата на именувањето на патот Поношец-Ќаф Морина со неговото име, јавува Клан Косова.

Енгел и неговата сопруга им се приклучиле на танчерите, кои присуствуваа на церемонијата на граничниот премин Косово-Албанија, Ќаф Морина, и кои го танцуваа тропојанското албанско оро со тапани.

 

Прочитајте и...  Курти: Реципроцитетот кон Србија ќе го штити домашното производство

Прочитај повеќе

Шекеринска за Топ тема: Со НАТО удираме печат на државноста и независноста!

Оставка на висок функционер на Пентагон по барање од Трамп

Слободен печат

Европската комисија ја претстави дигиталната стратегија

Слободен печат

МВР ги уапси возачите на камионот и сопственикот на магацинот каде е пронајден кокаинот

Слободен печат

Заев: Нема црна кампања, граѓаните заслужуваат да се води позитивна кампања

Слободен печат

Заев: Транспарентни сме во маркетиншкото рекламирање во сите медиуми

Слободен печат

Остави Коментар

10 − 7 =

Прочитај повеќе

Во оваа земја во САД 30 000 луѓе живеат во полигамијa, повеќе не е нелегално

Слободен печат

Спиропали: Господ нека му помогне на Илир Мета

Маријана Митровска

Две лица починаа во Иран, денеска им беше потврден коронавирусот

Слободен печат

Колку кокаин заплени МВР? Македонија била крајна дестинација

Слободен печат

Пленковиќ: Ако обвинителот Јелениќ не поднесе оставка, ќе го разрешиме

Слободен печат

Шентоп: Забелешките на Макрон за борба со исламскиот сепаратизам се пример за сурова исламофобија

Слободен печат