20.8 C
Скопје

Актерот Џеси Тајлер Фергусон од серијата „Modern Family“ боледува од рак: Морате редовно да одите на лекар

Актерот Џеси Тајлер Фергусон кој се прослави со улогата во серијата „Modern Family“, неодамна на лекарски преглед дознал дека има рак.

Џеси Тајлер Фергусон

За среќа, актерот на време го открил ракот. Сега тој се огласи и ги предупреди сите за тоа колку се важни превентивните прегледи. Откако ја објави пораката, верните обожаватели си закажале прегледи и му напишаа коментари на неговиот истраграм-профил.

Процедурата на отстранување на карциномот се случила во понеделникот, по што актерот објави на „Инстаграм“ каква му е состојбата и како се чувствува.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jesse Tyler Ferguson (@jessetyler)


„Само да ве потсетам редовно да одите на лекар. Кај дерматологот посебно ако имате светол тен како мене. Секој пат кога ќе отидам нешто е отстрането од мене. Денес беше отстрането мало количество на рак на кожата. Не грижете се, го најдовме рано и ќе бидам во ред (Носете крема за сончање! За мене со фактор 1000!“, напиша актерот во објавата на социјалната мрежа.

instagram
Принтскрин / Instagram

Тој во коментари доби многу љубов, поддршка и изрази на грижа. „Мора да си ми тука засекогаш. Прегледи кај дерматолог еднаш месечно!“, напиша неговиот сопруг.

Поврзани вести

ФОТО: Дрејк сподели како ужива со својот син на „поинаква“ забава

Слободен Печат

Џорџ Клуни и колегите ќе отвараат филмско училиште со цел да го „размрдаат“ Холивуд

Слободен Печат

„34 години брачна идила“: Боба Живоиновиќ прозборе за бракот со Лепа Брена

Слободен Печат

Актерот Жарко Димоски ја промовираше новата песна „Танцувај со мене“ и неговата прва книга „Пеперутка“!

Слободен Печат

„Не попушта“: Принцот Чарлс нема намера да се сретне со Хари кога ќе пристигне во Лондон

Слободен Печат

Неготичанката Верица порачува: Немојте да го жалите моето дете со посебни потреби, за жалење се оние кои не ги прифаќаат овие деца, а со тоа ја пропуштаат и најчистата љубов!

Мими Стојановска

Остави Коментар