Жена од битолско почина во пожар во нејзиниот дом

Пожар/илустрација/ Фото: МИА

Пожар со трагични последици се случил вчера во битолското село Жабени – огнот зафатил соба од куќа, при што починала 83-годишна жена, соопшти полицијата.

„На 17.01.2022 околу 16.00 часот В.Р.(59) од с.Жабени, битолско, пријавил дека околу 15.30 часот во соба од куќа во с.Жабени настанал пожар, во кој од здобиените повреди починала неговата мајка М.Р.(83). Од страна на лекар од Итна медицинска помош била констатирана смрт“, велат од МВР.

По наредба на Јавен обвинител телото е предадено на семејството.

Видео на денот