23 C
Скопје

Запленет кокаин, приведени две лица од Велес 

Синоќа во попладневните часови на автопатот Скопје-Велес, пред наплатната рампа Сопот, полициски службеници ги уапсиле Д.К.(24) и А.А.(31), двајцата од Велес.

При извршениот на патничко возило џип „ауди”, управувано  од Д.К., каде како сопатник бил А.А. , и личен преглед бил пронајден кокаин.

Лицата се приведени во полициска станица. По насоки на Јавен обвинител од ОЈО Велес, против нив ќе биде поднесена кривична пријава поради постоење основано сомнение дека незаконски поседување наркик.

Поврзани вести

Скопјанец ја бара малолетната ќерката (15) – побегнала кај постар гевгеличанец

Слободен печат

Изгоре куќа во Скопје

Повреден мотоциклист во сообраќајка во Ѓорче Петров

121 сообраќаен прекршок во Скопје, 64 за брзо возење

Вознемирувачка содржина: Превртен автомобил пред Коњари

Слободен печат

Во Клиничкиот центар починал повреден работник, телото е предадено на обдукција

Слободен печат

Остави Коментар