ЗАДОЛЖИТЕЛЕН ПРЕТРЕС на секој посетител: Полицајци во цивилка го обезбедуваат панаѓурот во Стразбур

Најпознатиот Божиќен панаѓур во Франција, во Стразбур, денеска е отворен под силна полициска заштита.

Пред една година теорист на овој панаѓур со нож и пиштол уби пет лица, по што беше убиен од полицијата.

Градските власти соопштија дека на годинешниот Божиќен панаѓур има 500 полицајци во цивилна облека и оти на влезот ќе се претресуваат сите посетители.

Стразбур очекува од саемот да заработи 250 милиони евра, со инвестиција од околу пет милиони евра, вклучително и безбедноста која годинава чини еден милион евра.

Прочитајте и...  Тачи: Не може да има Влада без Албанци, може да има само војна!

Прочитај повеќе

Се зголемува бројот на демонстранти пред српското Собрание

МИА Агенција

Партиски реакции: НС го тужи Вучиќ поради воведување полициски час

Слободен печат

Демонстраните во Белград запреле возило на Брзата помош, реагираше министерот за здравство

Слободен печат

ВИДЕО: Масовни немири во Белград, демонстрантите фрлаат со шишиња и камења, полицијата употреби солзавец (ВИДЕО)

Слободен печат

Штедел за одмор од соништата, а заглави на празен аеродром на Филипини: Голготата на овој Естонец како од филмот „Терминал“

Слободен печат

Палма: Обидот за влез во српското Собрание е терористички чин

МИА Агенција

Остави Коментар

Прочитај повеќе

ВО ЖИВО: Хаос пред Собранието на Србија, граѓаните се судрија со полицијата

МИА Агенција

Се намалува бројот на активни случаи на Ковид-19 во Малешевијата

Слободен печат

И Во Нови Сад протест поради најавените мерки

МИА Агенција

Николовски: Зад нас во претходните години имаше и крв во Собранието, никој не веруваше дека Груевски ќе падне (ВИДЕО)

Слободен печат

САД и официјално се повлекоа од СЗО

Слободен печат

Брачна двојка од Русија си изгради пирамида во својот двор како онаа во Гиза, еве зошто (ВИДЕО)

Слободен печат