„Втора шанса“ за Игуаин да се докаже во Англија!?

Kако што информира „Тутоспорт“, Волверхемптон и Њукасл се заинтересирани за 32-годишниот аргентински играч.

Напаѓачот на Јувентус е на „мета“ на два англиски клуба, моментно има договор со италијанскиот шампион до 30 јуни 2021 година.

Kако што информира „Тутоспорт“, Вулверхемптон и Њукасл се заинтересирани за 32-годишниот играч Гонзало Игуаин.

Веќе има искуство од Премиер лигата настапувајќи во дресот на Челси, но не успеа во целост да го покаже неговиот квалитет на терените, но сега доаѓа „втора шанса“.

Моментно е многу поголема варијантата дека Аргентинецот ќе го напушти Торино каде што бараат помлад и поперспективен играч да го води нивниот напад во иднина.

Освен Англичаните, и во САД ја следат неговата ситуација, но и неговиот прв клуб во професионалната кариера, Ривер Плeјт.

Прочитајте и...  Величковски: Ни недостасува спортскиот тимски дух, комуникација и дружење

Прочитај повеќе

Уште еден чекор поблиску до враќање на Премиер лигата, дозволени тренинзи без ограничувања

Слободен печат

Сер Алекс си направи „Олд трафорд“ додека беше во карантин

Слободен печат

Саздовска го напушти Турингер и се врати во Романија

Слободен печат

Кризата си го зема данокот, Манчестер јунајтед се задолжи 170 милиони евра

Слободен печат

Ла Лига од следната сезона со навивачи?

Слободен печат

АБА отсвири крај, МЗТ Скопје останува во АБА2 лигата

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Бејл искрено: Не разбирам зашто навивачите ме исвиркуваат

Слободен печат

Дали Мбапе му намигнува на Клоп: Ливерпул е вистинска машина сезонава

Слободен печат

Трансфер сапуница: Барселона го одби Јувентус, а Интер ги одби каталонците

Слободен печат

Доказ дека Џордан е најдобриот на сите времиња, неверојатна заинтересиранот за неговите производи по „Последниот танц“

Слободен печат

ТРАГЕДИЈА: Млад 23-годишен фудбалер пронајден мртов во својот дом

Слободен печат

Ленс Армстронг: Почнав да се допингувам на 21 година

Слободен печат