ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Променливо до значително облачно со засилен ветер

облачно време, временска прогноза
Облачно време / Фото: Слободен печат, Архива

Времето денес ќе биде променливо облачно со умерен до засилен ветер од југоисточен правец.

Минималната температура ќе биде 5 степени, а максималната 14 степени.

Во Скопје значително облачно со умерен југоисточен ветер. Температурата ќе достигне 13 степени.

Видео на денот