ВО ЖИВО | Трибина „Патот на (Северна) Македонија до независноста“

Македонско знаме Македонија неработни денови во 2023
EPA/GEORGI LICOVSKI

На иницијатива на премиерот Зоран Заев денеска ќе се одржи трибина на тема „Патот на (Северна) Македонија до независноста”.

Покрај Заев, на трибината ќе се обратат и Стојан Андов, Љубчо Георгиевски, Васил Тупурковски, Љубомир Фрчкоски, Ѓулистана Марковска, Насер Зибери, Џевдет Хајредини, Мухамед Халили, Денко Малески.

Трибината, како што соопшти владината прес-служба, е по повод 30 години независност.

 

Видео на денот