Во Индија над 800 илјади луѓе заразени со Ковид-19

Бројот на заразени луѓе со новиот коронавирус во Индија се искачи над 800.000 откако во изминатите 24 часа забележан е рекорден дневен пораст од 27.114 новозаболени лица.

Во изминатото деноноќие починале 519 лица, со што вкупниот број на смртни случаи од последици од Ковид-19 изнесува 22.123.

Во Индија досега со Ковид-19 се инфицирани 820.916 луѓе, со што земјата е на трето место, зад Бразил и САД.

За само девет дена бројот на заразени од 600.000 се искачи на 800.000.

Прочитајте и...  Силно невреме ја погоди Славонија, откорнати покриви и дрвја во Славонски Брод и Нашице (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Интерпол: Криминалците го користат коронавирусот за кибер напади врз корпорациите

Слободен печат

Либанскиот премиер се закани: Ќе платат одговорните за експлозијата – Бејрут како погоден од атомска бомба (ВИДЕО)

Слободен печат

Петковски: Повикот за Али Ахмети во Хаг не е случаен, и Шешељ го викнаа како сведок па го осудија

Слободен печат

Меѓу исчезнатите има и деца: Ураганот Исаија збриша цела населба, хаос во Њујорк и Вирџинија (ВИДЕО)

Слободен печат

Родителите не знаеле зошто детето е поспано па го однеле во болница: Лекарите се шокирале кога ги виделе снимките (ФОТО)

Слободен печат

Со изведба на одбрани арии отворено јубилејното 60. „Охридско лето” (ФОТО+ ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

ВО ЖИВО: Во експлозијата во Бејрут загинаа најмалку 30 луѓе, а над 3.000 се повредени

Слободен печат

Три и пол години казна затвор за Владимир Панчевски

Слободен печат

По 10 часовната судска расправа се очекува пресудата за Владимир Панчевски

Слободен печат

СТРАОТНИ СНИМКИ ОД БЕЈРУТ, небото се затемни, луѓето преплашени: Најмалку 30 загинати и повеќе од 500 повредени (ВИДЕО)

Слободен печат

Ахмети за Коха: Премиер не се станува ниту со 46 пратеници!

Слободен печат

ЗЕМЈА БЕЗ МАСКИ: Додека во остатокот од Европа тие се задолжителни, тука ги сметаат дури и за штетни

Слободен печат