14 C
Скопје

ВИДЕО: Ријана маскирана влетала на протест, никој не поверувал дека тоа е таа!

Во понеделникот во Њујорк се одржа протестот „Stop Asian Hate“, на кој се појави и пејачката Ријaна која со своето доаѓање изненади многумина. Имено, таа имала маска на лицето и големи очила за сонце и речиси никој не ја препознал.

Еден човек ја снимил Рјана и ја прашал дали може да ја објави на Инстаграм.

Таа се согласи да го впише својот назив на профилот, по што тој останал во неверување кога сфатил дека станува збор за светската ѕвезда, особено што не ја препознал на прва.

„Тоа си ти?“, ја запраша шокирано, а пејачката започна гласно да се смее.


Целата ситуација е снимена и таа стана вирална на социјалните мрежи.

Прочитајте и...  Виц на денот: Бурек

На видеото се слуша и како Ријана објаснува зошто името го впишала малку неспретно.

„Имам преголеми нокти“, смирено му објаснила.


Ријана на протестите се придружила без најава, се вклучила во масата луѓе и играла на музиката која свирела во позадина. Таа била во друштво на својата асистентка Тина Труонг, која ја сними ситуацијата за Инстаграм.

Инаку, во Америка омразата кон Азијатите е горлива тема, а ескалација на ситуацијата поради која се одвиваа и протестите се случи минатиот месец во Атланта, кога во салоните за масажа беа убиени осум луѓе, од кои шест биле со потекло од Азија.

Прочитајте и...  Тодорка Митрева со 100 свеќи прослави роденден од еден век

Поврзани вести

Уште едно изненадувачко дејство од јадењето црно чоколадо, вели новата студија

Слободен Печат

ФОТО | Панчо од „ДНК“ со опинци на нозете и торбичка преку рамото го напушта главниот град: Во селата е душевниот мир и добрите луѓе

М.Р

ФОТО: Ким Кардашијан не ја пропушти големата прослава на Бекамови

Слободен печат

Експерт објаснува зошто децата постојано ја бараат својата мајка

Слободен Печат

Правила што не смеете да ги прекршите кога приготвувате шпагети

Слободен Печат

ВИДЕО | Три совршени летни бохо фризури кои ќе направат да изгледате одлично: Неодоливи, а така лесно се прават!

Слободен печат

Остави Коментар