ВИДЕО: Пукотница во мексикански хотел, гостите приморани да се кријат

Мексиканска полиција/ Фото EPA-EFE/STR

Утрово била пријавена пукотница во одморалиштето „Hyatt Ziva Riviera Cancun“, а напаѓачот наводно престојувал на соседното одморалиште „Quinta Ro“, пренесува британски Мирор.

На вработените и гостите во одморалиштето претходно им било наредено да се сокријат на различни локации во хотелот. Мајк Сингтон, поранешен извршен директор на Ен-Би-Си Универзал, ја опишал ситуацијата како тензична, а полицијата се очекува дополнително да излезе со детали околу можните повредени во пукотницата.