ВИДЕО: Ѓоковиќ во 2024 година ќе атакува на нови рекорди, а тоа го мотивираше Рафа Надал

фото: EPA-EFE/ETTORE FERRARI

Новак Ѓоковиќ по освојувањето на Завршниот АТП мастерс во Торино изјави дека ја имаше една од најдобрите сезони во својата кариера. Но, и на 36 години најдобриот светски тенисер нема намера да застане и за 2024 година најави напад на нови рекорди.

Голем број на фанови го очекуваат и враќањето на Рафаел Надал, еден од најголемите ривали на српскиот ас Ѓоковиќ. Надал наскоро ќе објави кога точно ќе се врати на теренот, а за очекување е тоа да биде на почетокот на јануари во Австралија.

На денот кога Ѓоковиќ го освои седмото АТП финале во кариерата и ја започна 400 недела како првопласиран на АТП листата, Надал објави снимка на која се гледа како тренира.

Заедно со својот тренер Карлос Моја, Надал покажува дека го засилува интензитетот за да се врати на старото шампионско ниво.

Доколку Рафа успее да ја врати потребната форма и почне од старт да бележи добри резултати тогаш за очекување е следната сезона да биде максимално интересна.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот