Уставниот суд направи буџетска дупка од 4 милиони евра

Во најновиот број на Слободен печат читајте:

– Се крчка расплет на кризата, можни се избори на 28 јуни!?

– Уставниот суд направи буџетска дупка од 4 милиони евра

– Владата со оптимистички прогнози за епидемијата – И да имаме следен пик, тој ќе биде поблаг, а ние ќе бидеме поподготвени!

– Кои се условите на СЗО за намлување на мерките и дали ги исполнуваме?

– Образованието подготвува мерки – учебната година нема да пропадне

Колумни на Сашо Орданоски, Ивица Челиковиќ, Руди Лазаревски, Зоран Иванов..

– Македонија испадна најголем скржавец за помош на фирмите – споредби на економската помош за стопанството

– Градот Скопје најавува градежна офанзива – ќе се обновуваат улиците

– Не очекува невкусна иднина – Голем број ресторани се  соочуваат со банкрот

– Севернокорејскиот лидер е жив и здрав

– Во специјалниот прилог „Женски печат“ читајте го интервјуто со хрватската колумнистка и писателка Ведрана Рудан

– Најважните прашања за ковид-19 во рубриката „Здравје“

– Светско првенство о ракомет – Македонија во трката за „вајлд карт“

– Енигматика, хороскоп, тв-програма…