11 C
Скопје

Трактор излета од пат, повреден е сопатник

Вчера околу 9 часот на патот од Демир Капија до Петрово село, кај место викано „Светилник“, трактор „торпедо“ со приколка, управуван од Б.Л.(56) од Неготино, излетал од патот.

Во незгодата тешко е повреден А.В.(63) од Неготино, сопатник во земјоделската машина кој бил пренесен во неготинската болница. Увид на местото на настанот извршила екипа од полициската станица во Неготино.

Прочитајте и...  Осуденик почина во затвор

Поврзани вести

Три лица осомничени за разбојништвото во Теарце на 22 ноември

Слободен печат

Кривична пријава за седум лица за трговија со дрога

Слободен печат

Притвор за осомничено лице за недозволена трговија со марихуана

Слободен печат

Гостиварец на бензиска пумпа плаќал со фалсификувани пари

Слободен печат

Тешко ранет битолчанец, го застрелал пријателот со кој ловел

Слободен печат

Осуденик почина во затвор

Слободен печат

Остави Коментар