6 C
Скопје

Тешко повреден пешак во сообраќајка во Скопје

На 25.01.2021 во 08,00 часот на крстосницата од улица “Франклин Рузвелт” и улица “Орце Николов”, С.С.(27) од Скопје, управувајќи патничко моторно возило “хонда сивик” со скопски регистарски ознаки удрила во пешакот Д.С.(41) од Скопје. По незгодата, Д.С. бил пренесен во Комплекс клиники “Мајка Тереза” каде му биле констатирани тешки телесни повреди. Извршен е увид на местото на настанот.

Прочитајте и...  Општина Тетово: Свлечиштето кон Бањиче е последица на планирани активности

Поврзани вести

Вучиќ: Србија ќе биде велесила во производството на вакцини

Слободен печат

Лекарот на Навални предупреди дека неговото здравје се влошува

Слободен печат

ВИДЕО: Пентагон потврди, објавената снимка со НЛО е вистинска

Слободен печат

Чешка протера 18 руски дипломати, обвинети се дека работеле за специјални служби

Слободен печат

Вучиќ за нон – пејперот на Јанша: Ниту сум видел мапа, ниту пак план – се залагам за постојните граници

Слободен печат

Веља Невоља и Месар во паника: Пронајдена ДНК трага од нивна жртва – мислеа дека ако „нема тело – нема дело“

Слободен печат

Остави Коментар