12 C
Скопје

Тешка сообраќајна несреќа во Скопје, има и повредени

Вечерва, во центарот на Скопје, се случи тешка сообраќајна несреќа на крстосницата меѓу улиците Франклин Рузвелт и Теодосиј Гологанов.

Според сведоци коишто се нашле во близина, до несреќата дошло кога автомобил ,,Пасат”, со скопски регистарски таблички, удрил во две други возила. Од силината на ударот, се одбил и попатно соборил столбови на улицата.

Неофицијално, две лица се тешко повредени.

Увидот е во тек, а се очекува МВР да излезе со повеќе информации.

Прочитајте и...  Заев: Добивање државјанство со сведоци е неприфатливо, да најдеме издржано решение

Поврзани вести

Курти: Уставот на Косово не дозволува обединување со Албанија

Слободен печат

Заев: Успешно го натеравме Мијалков сам да се пријави, нема тајни преговарања

Лука Андреев

Алармантно во Србија, драматичен скок на бројот на новозаразени, се бара полициски час

Слободен печат

Стапуваат на сила новите санкции на ЕУ против четворица руски граѓани

Слободен печат

Професорката Шерон Пикок од Кембриџ: Ковидот веќе не мутира толку брзо

Слободен печат

Средба на министерот Спасовски со чешкиот амбасадор Мирослав Томан

Слободен печат

Остави Коментар