Тематската забава за синот на Ким Кардашијан е сон на секое дете! (ФОТО)

Второто дете на раперот Кание Вест и ријалити ѕвездата Ким Кардашијан, наполни 4 години, а славните родители на Сеинт дадоа се од себе да му приредат забава од соништата.

Малиот Сеинт Вест на 5 декември наполни 4 години, а деталите за неговата роденденска прослава останаа во кругот на семејството и блиските пријатели. Сепак, неговата мајка Ким Кардашијан (39) не издржа да не подели слики со фановите од креативната забава.

Таа фотографиите ги сподели на Инстаграм со своите 154 милиони следбеници. Забавата била одржана во нивниот семеен дом во Калабасас, Калифорнија, а темата била очигледна – диносауруси!

Славеникот Сеинт уживал во балоните во облик на тираносаурус-рекс, а исто така имало и бројни фигури од овие древни битија, корспи со перници кои личат на јајца од диносаурус. Дворот исто така бил полн со натписи и детали кои потсетуваат на сценографија од филмот „Jurassic Park“.

Прочитај повеќе

Пуштена за сообраќај делницата Штип-Крупиште

Слободен печат

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат

Прекумерното потење во топлите денови може да ве доведе до непријатна ситуација – Еве како да го спречите!

Слободен печат

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат