20 C
Скопје

Tag : златан ибрахимовиќ

Спорт Фудбал

Елмас ќе игра заедно со Златан Ибрахимовиќ!?

Слободен печат
Тренерот на Наполи Карло Анчелоти има желба да ги обезбеди услугите на шведскиот великан Златан Ибрахимовиќ. Славниот Ибра веќе има настапувано во Италија за три...
Спорт Фудбал

Златан Ибрахимовиќ во стилот на Ван Дам (ВИДЕО)

Слободен печат
Златан Ибрахимовиќ освен со фудбалот како негова главна професија во текот на кариерата, знаел да покажува голем интерес и кон боречките спортови. Знае да ги...
Спорт Фудбал

Ибра: Доколку Погба сака да си оди, пуштете го!

Слободен печат
Летово доста се говори околу неговата иднина, дали ќе остане на „Олд Трафорд“ или пак една од понудите кои доаѓаат од Реал Мадрид и Јувентус....
Спорт Фудбал

СУПЕР ГОЛ: Педро во стилот на Златан Ибрахимовиќ (ВИДЕО)

Слободен печат
Овој спектакуларен гол на Педро го одбележа контролниот меч, во 57 минута ја искористи невнимателноста во одбраната на противникот, правовремено беше пронајден од Баркли, а...
Еспресо Шоу биз

Необични детали од љубовната приказна на ЗЛАТАН ИБРАХИМОВИЌ

Слободен печат
Еден од најдобрите спортисти на светот, Златан Ибрахимовиќ, освен во фудбалот, многу е успешен и на приватен план. Својот семеен живот го држи подалеку од...
Спорт Фудбал

Златан повторно во елемент (ВИДЕО)

Слободен печат
Сезоната во МЛС сезоната во САД е полн ек, по 20 кола лидери во двете конференции се екипите на Филаделфија и Лос Анџелес. Но, не...
Спорт Фудбал

Касиљас си најде нова работа

Слободен печат
Икер Касиљас по преживеаниот срцев удар, повеќе нема да се враќа на фудбалските терени. Иако сакаше да ја продолжи голманската кариера, се чини дека по...
Спорт Фудбал

Каков Меси: Ова е идеалниот тим на Златан! (ФОТО)

Слободен печат
Без сомнение Златан има огромен број на фанови ширум светот не само поради своите врвни фудбалски квалитети. Туку и поради квалитетот и самодовербата која понекогаш...
Спорт Фудбал

Му го згрешија презимето, им се освети со два гола (ВИДЕО)

Слободен печат
Златан Ибрахимовиќ повторно беше најзаслужен за победата на неговиот Лос Анџелес галакси во американската МЛС лига. ЛА галакси со 2:0 го совлада Торонто, а головите...