Tag : сараево

Вести Регион

На итна седница во Сараево е избран новиот Совет на министри на БиХ

МИА агенција
Претставничкиот дом на Парламентарното собрание на Босна и Херцеговина денеска на итна седница во Сараево го избра новиот состав на Советот на министри на БиХ....
Вести Регион

Силен ветер носеше сè пред себе: Паднати семафори, уништени фасади во Сараево

Слободен печат
Силен ветер собори два семафори во Сараево во текот на денот, додека оштетен е и покривот на едно училиште во Бања Лука. Во сараевската населба...
Вести Регион

Мијатовиќ: Однесувањето на хрватската полиција кон илегалните мигранти е неприфатливо

Слободен печат
Комесарката на Советот на Европа за човекови права Дуња Мијатовиќ денеска го критикуваше однесувањето на хрватската полиција кон илегалните мигранти кои доаѓаат од БиХ, а...
Вести Македонија

Премиерот Зоран Заев ја прими наградата „Иса-бег Исхаковиќ”

Слободен печат
Премиерот Зоран Заев вечерва во Народниот театар во Сараево ја прими меѓународната награда „Иса-бег Исхаковиќ” која им се доделува на странски државници за промоција на...
Вести Македонија

Меѓународната награда „Иса Бег Исхаковиќ” ќе му биде врачена за Заев во Сараево

Слободен печат
Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев ќе присуствува на Свечената академија што ќе се одржи вечер во Народниот театар во Сараево, а...
Еспресо Шоу биз

Сандра Африка објави жешко видео на својот Твитер, а богами има што да се види!

Слободен печат
Пејачката Сандра Африка била гостинка на концертот на раперот Раста во Сараево, а нејзиниот настап ќе остане уште долго во сеќавање на сите присутни. Снимка...
Вести Регион

СЕ ТРАГА по лицето кое упати ЛАЖНА ЗАКАНА ЗА БОМБА во судот во Сараево

Слободен печат
Предупредувањето за бомба во сараевскиот кантонски суд кое претходно беше упатено е лажно, соопшти полициската управа на Министерството за внатрешни работи на кантонот Сараево. –...
Еспресо Шоу биз

Тешко е да бидеш слеп: Босанскиот пејач Халид Бешлиќ искрено зборуваше за неговата мака!

Слободен печат
Босанксиот пејач Халид Бешлиќ ја оперираше катарактата на левото око, па раскажа како му било пред неколку дена кога не гледал скоро ништо, со оглед...
Вести Регион

ДРАМА ВО САРАЕВО: Убиец се самоуби по пукотница со полицијата (ВИДЕО)

Слободен печат
Маж кој бил осомничен дека утринава во Сараево убил една, а ранил друга жена, извршил самоубиство на подрачјето на Република Српска. Првите информации од полицијата...
Вести Регион

Мирен протест во Сараево поради лауреатот на Нобеловата награда за литература

Слободен печат
Претставници на „Здружението на жртви и сведоци на геноцидот во БиХ” организираа денеска мирен собир пред зградата на Амбасадата на Шведска во Сараево, поради одлуката...