Tag : продлабочување

Вести Македонија

 Дендиас: Нема да толерираме нецелосно усогласување на договореното со Северна Македонија

Слободен печат
Ги продлабочуваме односите со Северна Македонија, но нема да толерираме појави на нецелосно усогласување и правилно толкување на договореното, рече министерот за надворешни работи на...
Вести Економија

Се продлабочува соработката со Светска Банка во областа животна средина

Слободен печат
Денес, министерот за животна средина и просторно планирање Насер Нуредини се сретна со директорот на Светска банка за Северна Македонија и за Косово, Марко Мантованели....