Tag : обиди

Вести Македонија Слајдер

Манчевски: Кадарот на ВМРО-ДПМНЕ во преодната влада прави неуспешни обиди за блокада

Потпретседателот на СДСМ и министер за информатичко општество и администрација Дамјан Манчевски изјави дека кадарот што ВМРО-ДПМНЕ неполн месец го има во преодната влада со...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Спречени повеќе од 10.000 мигранти илегално да ја минат Македонија

Соња Христовска Угриновска
Зголемен е бројот на обидите за илегално преминување на јужната македонска граница и тоа двојно повеќе од лани, како и бројот на откриени обиди за...