Tag : мотоциклисти

Хроника

Санкционирани 266 санкционирани возачи во Скопје

Слободен печат
Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот денпродолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот, соопшти МВР. На територијата на град Скопје во...
Хроника

Во јули и август санкционирани 1529 мотоциклисти

Слободен печат
Секторот за сообраќајни работи во Одделот за униформирана полција при Бирото за јавна безбедност, во координација со организационите единици за контрола и регулирање на сообраќајот...
Вести Македонија

РСБСП: Во текот на годината загинуваат 10 до 15 мотициклисти

Слободен печат
Мотодефиле и симулациска вежба на сообраќајна незгода со повреден мотоциклист беа организирани денеска во Скопје од страна на Републичкиот совет за безбедност на сообраќајот на...
Хроника

За осум часа казнети 160 мотоциклисти

МИА Агенција
Секторот за сообраќајни работи при Бирото за јавна безбедност, во координација со организационите единици за контрола и регулирање на сообраќајот на територијата на Македонија вчера...
Вести Македонија

РСБСП организира летна школа за млади мотоциклисти

Слободен печат
Републичкиот совет за безбедност на сообраќајот на патиштата организира превентивно едукативна акција насловена како „Летна школа за млади мотоциклисти”. Акцијата се состои од теоретска настава...
Вести Македонија

РСБСП организира школа за мотоциклисти, за најдобрите бесплатно полагање за АМ категорија (ВИДЕО)

Слободен печат
Републичкиот совет за безбедност на сообраќајот на патиштата (РСБСП) започна со летна кампања, во рамки на која ќе биде реализирана летна школа за млади мотоциклисти....
Хроника

Викендов 41 казна за мотоциклисти во Тетово

Полициски службеници од тетовската полиција викедов спровеле акција во која биле опфатени мотоциклисти. Во акцијата казнети се 41 моторџија, информираат од канцеларијата за односи со...
Хроника

Казнети 40 мотоциклисти (ВИДЕО)

Горан Наумовски
Вчера Одделението за безбедност на патниот сообраќај при Секторот за внатрешни работи Скопје спроведе зајакната акциска контрола за откривање на прекршоци што ги прават возачи...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

ДОБРА ВЕСТ: Моторџиите ќе плаќаат помали патарини

Слободен печат
Јавна благодарност до ЈП Државни патишта изрази Мотоциклистичката Федерација на Македонија поради промената на висината за наплата на надоместок за патарина за мотоциклите, при што...
Хроника

Близу Скопје загина мотоциклист

Горан Наумовски
Вчера, во 12:45 часот на автопатот „Пријателство“ се случила тешка сообраќајна незгода во која животот го загубил 29-годишниот Б.Ѓ. од Скопје. Спорет полицискиот извештај до...
MacedonianAlbanian