Tag : Марко Бислимовски

Вести Економија Слајдер

РКЕ: Проширување на листата на граѓани опфатени со субвенции за енергетска сиромаштија

Слободен печат
 Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) е ставена на располагање со сиот свој капацитет да биде логистика во процесот на разговори кои синдикатите...
Вести Економија Слајдер

Бислимовски: Овозможивме трошоците за електрична енергија и парно да можат да се плаќаат на рати и без камата

Слободен печат
Новите цени на на нафтените деривати, кои треба да се објават денеска на пладне, ќе бидат во границите на очекуваното, нема да одат нагоре, информираше...