20 C
Скопје

Tag : Маријан Ивануша

Вести Регион

Ивануша: Ситуацијата во Србија е многу сериозна, СЗО е против ковид пасоши

Слободен печат
Директорот на канцеларијата на Светската здравствена организација (СЗО) во Србија, Маријан Ивануша изјави денеска дека епидемиолошката состојба во Србија е влошена поради комбинацијата на неспроведувањето...