Tag : манеул

Вести Свет

Популарноста на Макрон продолжува да опаѓа

Слободен печат
Продолжува да паѓа популарноста на францускиот претседател Емануел Макрон, 33 отсто од Французите велат дека се задоволни од работата на шефот на нивната држава. Популарноста...