2 C
Скопје

Tag : мајами хит

Кошарка Спорт

Убав гест на НБА: Кошаркар на Мајами ја виде својата мајка после три години! (ВИДЕО)

Слободен печат
Кошаркарот на НБА клубот Мајами Хит, Крис Силва ја виде својата мајка после три години, благодарение на божиќното изненадување кое му го приреди НБА лигата....
Кошарка Спорт

НБА: „Дабл-дабл“ на Јокиќ, Мајами дома не знае за пораз! (ВИДЕО)

Слободен печат
Во поразот на Денвер од Филаделфија (97:92) српскиот интернационалец Никола Јокиќ запиша уште една одлична партија со 15 поени, 11 асистенции и седум скокови. Поефикасен...
Кошарка Спорт

Моќна партија на Ленард против Спарси! (ВИДЕО)

Слободен печат
Доцна синоќа беа одиграни три натпревари во најсилната лига на светот, Клиперси на домашен терен славеа победа над Сан Антонио со резултат 103:97, најмногу благодарение...
Кошарка Спорт

Ноќ на солзите, Новицки и Вејд се простија од навивачите (ВИДЕО)

Слободен печат
Двејн Вејд и Дирк Новицки за последен пат играа пред своите навивачи и се испратени со овации. Во последниот „танц“ пред своите навивачи и двете...