• лога

Лога со предлог до Мицкоски: Претставник на ВМРО-ДПМНЕ да раководи со работната група за измени на Законот за јавно обвинителство

Откако координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ не се појави на координатовниот состанок, министерот за правда Кренар Лога испрати писмо до лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и до координаторот Никола Мицевски за учество во работната група за измени на Законот за јавно обвинителство, информира на Фејсбук министерот Лога.  „Слободен печат“ веќе објави дека Лога ќе …

Лога со предлог до Мицкоски: Претставник на ВМРО-ДПМНЕ да раководи со работната група за измени на Законот за јавно обвинителство Read More »