Tag : кинески дипломати

Вести Свет

САД тајно протерале двајца кинески дипломати

Слободен печат
Владата на САД тајно протерака двајца официјални претставници на кинеската Амбасада претходно оваа година по нивни упад во воената база во Вирџинија, објави „Њујорк Тајмс”,...