2 C
Скопје

Tag : јута џез

Кошарка Спорт

НБА: Ниту повредите не му можат ништо на Дончиќ, Денвер пред елиминација (ВИДЕО)

Слободен печат
Натпреварот беше решен во продолжението од пет минути, а конечниот резултат и победата од 135:133 го постави Дончиќ со тројката која ја постигна со звукот...
Кошарка Спорт

Голем пех за Далас, Дончиќ се повреди (ВИДЕО)

Слободен печат
Сепак, иако клиперси славеа, натпреварот помина во сенка на повредата на најдобриот играч на Далас, Лука Дончиќ. Словенечкиот кошаркар на четири минути до крајот на...
Кошарка Спорт

Плеј-офот во НБА започна со трилер победа на Денвер (ВИДЕО)

Слободен печат
Иако се очекуваше натпреварот да го одбележат едни од најдобрите центри во НБА лигата, Никола Јокиќ од едната и Руди Гобер од другата страна, шоуто...
Кошарка Спорт

Лејкерс по една деценија се најдобри во Западната конференција (ВИДЕО)

Слободен печат
Лос Анџелес лејкерс плејофот ќе го започне како најдобар тим во Западната конференција. Тоа беше извесно и поодамна, но конечно во Дизни Ворлд конечно го...
Кошарка Спорт

Кошаркар на Јута на прес конференција се појави со заштитен елек (ВИДЕО)

Слободен печат
Ѕвездата на Јута џез, Донован Мичел, беше меѓу најзаслужните за победата на неговиот тим во приот натпревар по рестартот на сезоната во НБА лигата, но...
Кошарка Спорт

НБА лигата се врати, Леброн човек на одлука против градскиот ривал (ВИДЕО)

Слободен печат
Возбудувањата во најсилната кошаркарската лига продолжија по четиримесечна пауза и тоа со градското дерби помеѓу ЛА лејкерс и ЛА клиперс. на крајот се радуваа кошаркарите...
Кошарка Спорт

Гобер: Некои навистина мислеа дека го донесов коронавирусот во САД

Слободен печат
Центарот на Јута џез, Руди Гобер, вели дека многу научи од искуството со коронавирусот. НБА лигата суспендирана: Гоберт пред два дена се шегуваше за коронавирусот,...
Кошарка Спорт

Чикаго ни прати Плејбој зајачици ноќта пред натпревар

Слободен печат
Темата беше актуелизирана благодарение на „Посдледниот танц“, но во него Мајкл Џордан и неговиот Чикаго булс,  „замолчеа“ еден интересен детал кој го открива тогашниот центар...
Кошарка Спорт

Почина легендарниот тренер на Јута џез, Џери Слоун

Слободен печат
Поранешниот тренер на „џезерите“ почина на 78-годишна возраст,а веќе четири години се бореше со Паркинсоновата болест. „Исто како и Стоктон и Мелоун, така и Џери...
Кошарка Спорт

Само две НБА ѕвезди одбија да учествуваат во „Последниот танц“

Слободен печат
„Последниот танц“ стана глобален феномен, а во тоа голем удел има и пандемијата на коронавирусот поради која спортот на целата планета е ставен под карантин...