• јута џез

ВИДЕО: Њујорк и Јута не дозволија нов брејк на Атланта и Мемфис

Најдобриот тим во Западната конференција, Јута џез со 141:129 го совлада Мемфис гризлис и израмни на 1:1 во победи, а истиот резултат е и помеѓу Њујорк никс и Атланта хоукс, додека Филаделфија ја искористи предноста на домашен терен и води со 2:0 против Вашингтон. Донован Мичел постигна 25 поени на враќањето на паркетите по повредата …

ВИДЕО: Њујорк и Јута не дозволија нов брејк на Атланта и Мемфис Read More »