• Илхам Алиев

Киев и Баку ветија мир додека тензијата со Москва и понатаму расте

Лидерите на Украина и на Азербејџан денеска изјавија дека поддржуваат територијален интегритет и желба заеднички да се спротивстават на заедничката закана во регионите на Црното и Каспиското Море во услови на зголемени тензии во регионот, јавува Ројтерс. Претседателот на Азербејџан Илхам Алиев пристигна во Киев за време на ескалацијата на тензиите на украинско-руската граница и масовниот …

Киев и Баку ветија мир додека тензијата со Москва и понатаму расте Read More »