Tag : хокеј на мраз

Останатo Спорт

Најкомичниот пенал во историјата на хокејот! (ВИДЕО)

Слободен печат
Конкуренцијата за „титулата“ најбизарен изведен пенал во историјата на зимскиот спорт е прилично голема, а на неа успеа да се најде и еден од најдобрите...
Останатo Спорт

ХОРОР ПОВРEДА: Хокеар со лизгалка помина преку голман (ВИДЕО)

Слободен печат
Вознемирувачка сцена се случи на еден од хокеарски натпревар во канадската аматерска лига кога играч со лизгалка помина преку противничкиот голман и притоа тешко го...
Останатo Спорт

Дојде да навива на хокеарски меч и освои 50.000 долари! (ВИДЕО)

Слободен печат
Еден среќен навивач на Канадиенс, Патрик Прото успеа да го направи невозможното и успеа да заработи голема парична награда. – Ми дадоа палка. Не знаев...
Останатo Спорт

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ФОТО: Словачка новинарка може да остане без вид

Слободен печат
Словачката ТВ новинарка, Барбара Зиачикова доживеа тешка повреда на окото на натпревар во хокеј на мраз и поради тоа може да ја загуби функцијата на...
Останатo Спорт

Скопје домаќин на хокеј турнирот „Ајс Фестивал 2019“

Слободен печат
На лизгалиштето при А1 Арена Борис Трајковски од утре до недела ќе се одржи седмото издание на традиционалниот турнир во хокеј на мраз „Скопје Ајс...
Останатo Спорт

Истиот добар Чех, само спортот е различен! (ВИДЕО)

Слободен печат
Поточно, Чех е дел од спортот кој што е многу популарен во Чешка и кој го сакал уште како дете, блесна уште на дебитантскиот меч...