Tag : франс прес

Вести Свет

„Франс прес“: Најмалку 1.113.136 смртни случаи од ковид-19 во светот, над 41 милион инфицирани лица

Слободен печат
Најмалку 1.133.136 милиони лица во светот до денеска починаа од коронавирусот, 41.304.020 милиони луѓе се заразиле додека најмалку 28.294.600 милиони пациенти се заведени како опоравцени...
Вести Свет Слајдер

Во Хонг Конг украдени марки и калиграфија вредни 435 милиони евра

Слободен печат
Крадец во Хонг Конг среде бел ден успеал да украде колекција марки и калиграфија, чијашто вредност се проценува на 435 милиони евра, пренесуваат денеска полициски...
MacedonianAlbanian