Tag : феиренсе

Спорт Фудбал

Репрезентативниот голман Божиноски има нов клуб во Португалија

Слободен печат
Голманот на младата македонска У21 репрезентација Томас Божиноски од следната сезона ќе ги брани боите на Маринхенсе. Овој клуб оваа сезона играше во третата португалска...
Спорт Фудбал

Прекрасен гол на Митровски во триумфот на Спортинг Лисабон! (ВИДЕО)

Слободен печат
Денеска во рамките од 25. коло во португалското фудбалско првенство за играчи до 23 години, екипата на Спортинг Лисабон триумфираше на гостувањето кај Феиренсе. Домаќините...