Прекрасен гол на Митровски во триумфот на Спортинг Лисабон! (ВИДЕО)

Младиот македонски репрезентативец го реализираше првиот гол за неговата екипа која на крајот успеа да освои три значајни бодови против Феиренсе (1:2).

Денеска во рамките од 25. коло во португалското фудбалско првенство за играчи до 23 години, екипата на Спортинг Лисабон триумфираше на гостувањето кај Феиренсе.

Домаќините останаа со фудбалер помалку поради црвениот картон на Обоногву, а тоа го искористи У23 тимот на Спортинг Лисабон за водство.

Во 34. минута еден прекрасен погодок на младиот македонски репрезентативец Димитар Митровски со прецизно со левата нога за радост кај неговите соиграчи.

Израмни Феиренсе во 78. минута преку Виеира, а во 84-та трите бода за младите лисабонски „лавови“ ги обезбеди Агостињо за конечни 1:2.

Прочитајте и...  Една контрола помалку за вардарци, откажан турнирот во Кањижа

После 15. победа сезонава екипата на Спортинг Лисабон е на третото место со 49 бодови на табелата, пет помалку зад водечката Бенфика.

Прочитај повеќе

Една контрола помалку за вардарци, откажан турнирот во Кањижа

Слободен печат

Грег Попович повторно дели лекции против расизмот во САД

Слободен печат

Англичаните воведоа ново правило: Кој кашла кон противникот добива црвен картон

Слободен печат

Јунајтед доби седум дена да одлучи дали ќе го купи Санчо

Слободен печат

Перез смисли нов план за „кралска“ доминација, во наредните две години пристигнуваат четворица „галактикоси“,

Слободен печат

Дали е реално, Конте сам си мести отказ за да седне на клупата на друг италијански тим

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Адеми во тимот на сезоната во Хрватска

Слободен печат

Дали ова е местенка на годината, погледнете како изгледаше натпреварот од австриската втора лига (ВИДЕО)

Слободен печат

Супермаркет во Арсенал, Артета стави девет фудбалери на продажба

Слободен печат

Кошаркарот кој не клечеше при интонирање на химната доживеа тешка повреда (ВИДЕО)

Слободен печат

Моќна игра на Вестбрук во дербито со Милвоки и Јанис (ВИДЕО)

Слободен печат

Пандев и Џенова и во наредната сезона ќе играат во Серија А (ВИДЕО)

Слободен печат