Прекрасен гол на Митровски во триумфот на Спортинг Лисабон! (ВИДЕО)

Младиот македонски репрезентативец го реализираше првиот гол за неговата екипа која на крајот успеа да освои три значајни бодови против Феиренсе (1:2).

Денеска во рамките од 25. коло во португалското фудбалско првенство за играчи до 23 години, екипата на Спортинг Лисабон триумфираше на гостувањето кај Феиренсе.

Домаќините останаа со фудбалер помалку поради црвениот картон на Обоногву, а тоа го искористи У23 тимот на Спортинг Лисабон за водство.

Во 34. минута еден прекрасен погодок на младиот македонски репрезентативец Димитар Митровски со прецизно со левата нога за радост кај неговите соиграчи.

Израмни Феиренсе во 78. минута преку Виеира, а во 84-та трите бода за младите лисабонски „лавови“ ги обезбеди Агостињо за конечни 1:2.

Прочитајте и...  МЗТ Скопје: Ново првенство и веднаш нова глупост на Перо Антиќ

После 15. победа сезонава екипата на Спортинг Лисабон е на третото место со 49 бодови на табелата, пет помалку зад водечката Бенфика.

Селекторот Ѓоровиќ ги одбра кошаркарките за ноемвриските квалификации за ЕП

Новите корона протоколи го ставија на „пауза“ мак-фудбалот

МЗТ Скопје: Ново првенство и веднаш нова глупост на Перо Антиќ

Легендата на Јунајтед стравува: Може 15-20 години да чекаме на титула како Ливерпул

Зверев се брани од нападите дека е насилник: Олга лаже дека ја тепав

Тотален крах на Борис Бекер: Заработуваше милиони, а сега може да го изнајмите за 2.700 денари и да добиете часови од поранешниот тренер на Ѓоковиќ