• евангелос венизелос

„Нема не сакате“, Венизелос бара доследно почитување на Договорот од Преспа, „Северна Македонија“ и дома и во странство

Поранешниот грчки вицепремиер и министер за надворешни работи Евангелос Венизелос во изјава за грчката агенција АНА-МПА се осврна на политичките случувања во Северна Македонија и Договорот од Преспа откако неколку новоизбрани градоначалници од опозицијата се обидоа да „ќарат“ евтини политички поени пред гласачите, користејќи само „Република Македонија“ при стапувањето на должност во локалните самоуправи. – …

„Нема не сакате“, Венизелос бара доследно почитување на Договорот од Преспа, „Северна Македонија“ и дома и во странство Read More »