• Демократскиот сојуз на Косово

На Косово еден новозаразен, 87 излекувани, 340 активни случаи на Ковид-19

Институтот за јавно здравство на Косово (ИШПК) објави вечерва дека во текот на денешниот ден во земјата се извршени тестирања на 220 лица кои биле во контакт со заболени од Ковид-19, при што само еден од нив резултира позитивен на новиот коронавирус, јави дописникот на МИА од Приштина. Вкупната бројка на заразени од појавата на …

На Косово еден новозаразен, 87 излекувани, 340 активни случаи на Ковид-19 Read More »