• Ангелов

Ангелов: Со два воени авиони утре ќе бидат транспортирани останките на загинатите во автобуската несреќа

Со два воени транспортни авиони утре изутрина од Бугарија ќе бидат транспортирани останките на 45-те македонски граѓани кои загинаа во автобуската несреќа на патот „Струма”, изјави денеска бугарскиот амбасадор во земјава Ангел Ангелов. -Бугарската страна ќе обезбеди два воено-транспортни авиона со кои утре изутрина ќе бидат транспортирани останките на загинатите во сообраќајната несреќа, изјави Ангелов …

Ангелов: Со два воени авиони утре ќе бидат транспортирани останките на загинатите во автобуската несреќа Read More »