Според Јутјуб најслушана песна во Македонија во моментов е „Јовка Кумановка“ на Некст Тајм (ВИДЕО) – Слободен печат
ЕспресоШоу биз

Според Јутјуб најслушана песна во Македонија во моментов е „Јовка Кумановка“ на Некст Тајм (ВИДЕО)

За само два дена песната има 140.000 прегледи!

Според Јутјуб новиот спот на момците од дуото „Некст Тајм“, за песната „Јовка Кумановка“ моментално е најпрегледуваното видео во нашата земја.

За само два дена спотот го погледнале скоро 140.000 пати и со тоа Јутјуб го става во категоријата „Трендинг #1“ во нашата земја.

Ваквиот податок воопшто не изненадува. И на претходните нивни преработки на стари македонски песни бројките на Јутјуб беа фасцинантни.

Инаку новата песна на Некст Тајм беше финансиски поддржана од општина Куманово по повод 500 години од постоење на градот.

Погледнете го спотот:

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close