Спасовски: Владата во ниту еден момент не заборави на граѓаните на Општина Куманово

Премиерот на Владата Оливер Спасовски, во телефонското вклучување во емисијата “Студио+“ на ТВ Плус Куманово, говореше за повеќе актуелни теми кои ги засегаат граѓаните на Општина Куманово.

-Сакам да истакнам едно признание на директорот на Општа болница Куманово, на сите лекари и медицински сестри, на целиот медицински персонал, коишто деноноќно работат во справувањето со состојбите создадени од коронавирусот, како и благодарност до директорот на Здравствениот Дом, на Центарот за Јавно Здравје, на епидемиолозите коишто работат постојано во овие услови и кои помагаат многу успешно да се справуваме со оваа криза- напиша Спасовски на својот Фејсбук профил.

Прочитајте и...  Владата донесе протоколи за градинките, факултетите, основните и средните училишта

Прочитај повеќе

Протокол за градинките: Во групите дозволено до 15 деца, дезинфекција на секои 2 часа

Слободен печат

Во Дебар 45-ти ден нема новозаразени со КОВИД-19

Слободен печат

Чулев: Кривична за скопјанец кој на Фејсбук ширел говор на омраза кон Ромите

Слободен печат

Спасовски: Новата вонредна состојба е заради рестартирањето на економијата (ВИДЕО)

Слободен печат

„Мајкрософт” ќе замени десетици новинари со вештачка интелигенција

Слободен печат

Владата донесе протоколи за градинките, факултетите, основните и средните училишта

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Мицкоски: Непријатно е во вакви услови да се зборува за избори

Слободен печат

Од новите 35 случаи со Ковид – 19, 22 се од Чаир, Бутел, Аеродром и Шуто Оризари

Слободен печат

Борел: ЕУ е за задржување на постојните граници на Србија и Косово

Слободен печат

Во Штип се врши масовно тестирање на текстилните работници

Слободен печат

Пендаровски: Партиите беа блиску до договор за датум за избори, но во последните два дена комуникацијата е прекината

Слободен печат

Швајцарија: По компликации од Ковид-19 почина десетмесечно бебе од Македонија

Слободен печат