8 C
Скопје

Со години боледуваше од Кронова болест, почина пејачот Игор Пармаковски

Денеска на 50 годишна возраст почина, битолчанецот Игор Пармаковски,  хорист во Националната опера и балет во Скопје.

Пармаковски е роден 1970 година во Битола,  боледуваше од Кронова болест, а неговата состојба беше многу критична и се бараа донации за потребната операција, но за жал не дојде до таков хируршки зафат.

Од Националната опера и балет изразија сочувство за прераното заминување на нивниот колега, а преку социјалните мрежи голем број битолчани, негови пријатели и оние кои работеа со него се простуваат истакувајќи дека ќе го паметат како ведар и позитивен човек.

Прочитајте и...  Полицијата и пожарната апелираат да не се палат огнови по нивите во Тетово

Поврзани вести

ВИДЕО+ФОТО I  Руски дипломати ја напуштија Северна Кореја туркајќи вагонче од воз

Слободен печат

ВИДЕО: Воздушниот напад на Бајден врз Сирија – симболичен гест, вовед во војна или нешто друго?

Слободен печат

Родителите на исчезнатите млади момчиња апелираат до Вучиќ да не објавува фотографии и снимки од монструозните убиства на кланот на Веља Невоља

Слободен печат

ВИДЕО | Забавата поради која Неделковски и Пандов завршија во полиција

Слободен печат

Маричиќ потврди дека Русковска е обвинителот со кој се сретнал во петокот

Слободен печат

Амбасадорот Коснет ја потврди поддршката на САД за ЕУ ​​во дијалогот Белград-Приштина

Слободен печат

Остави Коментар